Zasłony

Zasłony to ponadczasowy system osłon. Ikona w swojej dziedzinie.

Zasłony – zalety

Zasłony to system, który idealnie równoważy takie zadania jak ochrona przed słońcem oraz dekoracja. Niezależnie w jakiej pozycji się znajdują, stanowią piękny dodatek do pomieszczenia. Nie muszą być też jedyną osłoną okienną. Znakomicie współpracują z firanami, czy innymi osłonami, na przykład plisami. Kolejnym z atutów zasłon jest niemal nieograniczony wybór tkanin. Dodatkową zaletą jest możliwość prania zasłon, co pozwala zachować świeży ich wygląd na dłużej!

Zasłony – zastosowanie

Przede wszystkim, zasłony wspaniale się prezentują w większych przestrzeniach, na dużych oknach. Z pewnością więc znajdą zastosowanie w salonie. Dzięki różnorodności tkanin oraz podszewek, dysponujemy niemal nieograniczoną liczbą konfiguracji pozwalających dopasować zasłonę do pomieszczenia. Mogą to być lekkie, zwiewne zasłony lub grube, solidne kotary nieprzepuszczające światła. Zasłony stanowią uzupełnienie zarówno dla urozmaiconych przestrzeni, jak i tych minimalistycznych. Dodają również ciepła i klimatu do sypialni.

Zasłony – rodzaje systemów

Rodzaje upięć
  • Zasłony typu flex – najczęściej stosowany i zarazem najbardziej elegancki sposób upięcia tkaniny. Wszywane flexy mają możliwość regulacji wysokości, więc bez trudu można podnieść zasłony do samego sufitu, żeby maskowały karnisz.
  • Zasłony z wszytą taśmą – tańszy odpowiednik flexa. Posiada dwa poziomy wysokości do regulacji, co również umożliwia zamaskowanie karnisza.
  • Zasłony z wszytymi kołami – Zasłony szyte pod karnisze drążkowe.
Karnisze
  • Karnisz typu KS to klasyczne i minimalistyczne rozwiązanie. Szyna dyskretnie wkomponowuje się w otoczenie, dzięki czemu niepotrzebnie nie odciąga uwagi od zasłon. Poza klasyczną wersją, istnieje możliwość wykonania giętych karniszy oraz po uprzednim przygotowaniu sufitu – całkowite ukrycie szyny w suficie.
  • Karnisze elektryczne – karnisze z silnikami Torro lub Somfy to świetne rozwiązanie niemalże dla każdego. Dają one niesamowity komfort dzięki możliwości sterowania za pomocą jednego przycisku.