Rolety dzień-noc – zalety
Rolety dzień-noc to nic innego, jak standardowe rolety materiałowe z tą różnicą, że tkanina jest naprzemiennie podzielona na dwa rodzaje pasów – zaciemniające i firankowe. Tkanina w tym systemie po opuszczeniu wisi 'podwójnie’ i sterując nią za pomocą mechanizmu, możesz zdecydować ile światła wpuścić do pomieszczenia.
Rolety dzień-noc – zastosowanie
Tu znów nie sposób uniknąć porównania do standardowych rolet. Gdzie tamte znajdą zastosowanie, tam również sprawdzą się rolety dzień-noc. Tkaniny w naszej ofercie posiadają różne stopnie przepuszczalności światła – wliczając w to całkowite zaciemnienie, co sprawdzi się w sypialni. System ten również zda egzamin w Twoim salonie – w zależności od tego, czy relaksujesz się przy dobrej książce, czy filmie, możesz zdecydować ile światła potrzebujesz. Zalety rolet dzień-noc są również doceniane w biurach.
Rolety dzień-noc – szczegóły systemów
Rolety kasetowe
- Rolety UNI – najpopularniejszy system z prowadnicami, mocowany w świetle okna. Wymiary podstawowej kasety – 35 x 71mm. Możliwość montażu bezinwazyjnego.
- Rolety z serii Absolute – eleganckie rolety na większe powierzchnie. Dzięki różnym przekrojom rury nawojowej, dostosowujemy system do danej szerokości okna. Do tego systemu można dodać prowadnice. System posiada również opcję Multilink, która umożliwia jednoczesne sterowanie kilkoma roletami.
Rolety wolnowiszące
- Rolety mini – najczęściej są one mocowane na ramę okienną. Posiadają możliwość zastosowania prowadzenia bocznego na żyłkach, co sprawdzi się zwłaszcza na uchylnych oknach. Jest to najtańszy system w naszej ofercie. Możliwość montażu bezinwazyjnego.
- Rolety z serii RT – rolety wolnowiszące na większe powierzchnie. Dzięki różnym przekrojom rury nawojowej, dostosowujemy system do danej szerokości okna. System posiada również opcję Multilink, która umożliwia jednoczesne sterowanie kilkoma roletami.
W zależności od systemu, mamy do wyboru różne warianty sterowania roletami:
- Za pomocą łańcuszka (w kolorze dopasowanym do systemu)
- Elektrycznie
- 230V – podłączone do zasilania
- 24V; 12V – z akumulatorem