Napinanie tkanin

Innowacyjny system naciągu tkanin powstał z myślą o tych, którzy cenią ich liczne walory. System ten umożliwia mocowanie materiałów do dowolnej powierzchni za pomocą opracowanych w tym celu profili. Zapewnia on estetyczne wykończenie bez potrzeby stosowania listewek, zszywek czy maskujących pasmanterii. Jego uniwersalność pozwala na zastosowanie tkaniny w dowolnym miejscu, pod wymiar. Jakie możliwości to przed Tobą otwiera?

Akustyka – już samo wykorzystanie tkaniny świetnie wpływa na tłumienie dźwięków. Umieszczenie pod nią materiału akustycznego dodatkowo wzmacnia ten efekt. Odpowiednio dobranie materiałów daje nam możliwość wygłuszenia zarówno komercyjnych sal kinowych, przez domowe kina, a kończąc na salonie amatora muzyki czy pasjonata filmów.
Komfort użytkowania – dzięki zastosowaniu pod nią włókniny lub gąbki, tkanina jest miękka i przyjemna w dotyku. Łatwo równiej utrzymać ją w czystości. W pionowej pozycji nie ma tendencji do zbierania kurzu, dzięki czemu wystarczy raz do roku odkurzyć domowym odkurzaczem. W razie potrzeby można użyć odkurzacza piorącego. A w najgorszym wypadku – wymienić uszkodzoną tkaninę.
Uniwersalność systemu – dzięki dystansowi dzielącymi tkaninę i ścianę, bez problemu możemy ukryć pod materiałem niedoskonałości powierzchni lub np. przewody. Ponieważ profile montażowe mocowane są na gotową powierzchnię, możemy dostosować się do niej kształtem i ubrać w tkaninę również niestandardowe płaszczyzny – na przykład koła.
Estetyka – profile możemy mocować nie tylko po obwodzie. Układając je w dowolne kształty, uzyskujemy wybrany efekt lub wzór. Do napinania możemy też dobierać przeróżne tkaniny. Podobnie jest w przypadku zasłon czy poduszek. Pokrycie ścian teraz można dopasować właśnie do tych elementów – i na odwrót. Natomiast po umieszczeniu gąbki, zyskujemy możliwość pikowania tkaniny.
Trwałość systemu – raz położone profile można używać wielokrotnie bez potrzeby ich demontażu i ponownej instalacji lub – co gorsza – wymiany. Kiedy nadejdzie czas wymiany tkaniny, wystarczy ją wypiąć i wpiąć nową.