Rolety materiałowe

Rolety materiałowe, to klasyka gatunku – jedne z najbardziej popularnych osłon okiennych

Rolety materiałowe – zalety

System ów cechuje przede wszystkim prosta budowa, a co za tym idzie – łatwość w obsłudze. Duża ilość kolorów do wyboru, zróżnicowanie systemu oraz wybór sterowania to główne zalety rolet. Dzięki temu możemy zasłonić okna od tych najmniejszych do największych. Natomiast duży wybór kolorystyki systemu daje nam możliwość dopasowania go do odcienia Twojej stolarki okiennej, dzięki czemu idealnie komponuje się z oknem i sprawia wrażenie, że tej rolety tam nie ma. Rolety łatwo też czyścić – wystarczy wilgotna szmatka.

Rolety materiałowe – zastosowanie

Dzięki wspomnianym wcześniej zaletom systemu, rolety sprawdzają się w większości przypadków. Najbardziej pożądane są w miejscach, w których potrzebujesz w prosty sposób zasłonić okno. Dzięki systemowi UNI, roletę możemy powiesić bezpośrednio w świetle okiennym, dzięki czemu nie odbierają cennego miejsca na parapecie, które możesz wykorzystać na kwiaty czy inne dekoracje. W połączeniu z prowadnicami i tkaniną typu blackout, możesz uzyskać niemal całkowitą ciemność w pomieszczeniu – nawet w słoneczny dzień, co z pewnością docenisz w sypialni. W swojej ofercie posiadamy tkaninę z ułatwiającą czyszczenie powłoką teflonową, która świetnie sprawdzi się między innymi w kuchni. Wiele z naszych tkanin posiada atesty trudnopalności, czy higieniczne, dzięki czemu spełniają niezbędne wymogi w miejscach użyteczności publicznej – również w szpitalach.

Rolety materiałowe – szczegóły systemów i tkanin

Rolety kasetowe
 • Rolety UNI – najpopularniejszy system z prowadnicami, mocowany w świetle okna. Wymiary podstawowej kasety – 35 x 71mm. Możliwość montażu bezinwazyjnego.
 • Rolety z serii Absolute – eleganckie rolety na większe powierzchnie. Dzięki różnym przekrojom rury nawojowej, dostosowujemy system do danej szerokości okna. Do tego systemu można dodać prowadnice. System posiada również opcję Multilink, która umożliwia jednoczesne sterowanie kilkoma roletami. Natomiast wersja Ultimate posiada specjalne ślizgacze pozwalające powiesić dekoracyjne firany.
 • Rolety Dekolux – są one przeznaczone do okien dachowych. Posiadają sprężynowe sterowanie. Tkaninę można zatrzymać w dowolnej pozycji, dzięki specjalnym ślizgaczom współpracującym z prowadnicami.
Rolety wolnowiszące
 • Rolety mini – najczęściej są one mocowane na ramę okienną. Posiadają możliwość zastosowania prowadzenia bocznego na żyłkach, co sprawdzi się zwłaszcza na uchylnych oknach. Jest to najtańszy system w naszej ofercie. Możliwość montażu bezinwazyjnego.
 • Rolety z serii Absolute – odpowiednik tych w kasecie, lecz… oczywiście bez kasety. Posiadają podobne cechy z tą różnicą, że brak kasety obniża cenę produktu oraz sprawia, że roleta po zwinięciu zabiera mniej miejsca. Dodatkową zaletą systemu jest możliwość zastosowania wieszaka Twin, dzięki czemu ma jednym wieszaku możemy powiesić dwie różne rolety o np. różnym stopniu przepuszczalności światła.
Rodzaje tkanin
 • Tkaniny jednobarwne – najczęściej wybierana grupa tkanin. Duży wybór jednolitych kolorów.
 • Tkaniny wzorzyste – wersja dla osób, które chcą konkretnego efektu na oknie. Posiadamy między innymi tkaniny w prążki, kwiatki, czy inne wzory – również takie, które spodobają się Twojemu dziecku.
 • Tkaniny półprzezroczyste – kiedy potrzebujesz dyskrecji, ale nie kosztem naświetlenia pomieszczenia.
 • Tkaniny zaciemniające – kiedy chcesz mocniej zaciemnić pomieszczenie (np. do oglądania telewizji).
 • Tkaniny blackoutowe – całkowicie nieprzepuszczające światła.
 • Tkaniny z powłoką 'perłową’ – powłoka znajdująca się na zewnętrznej stronie tkaniny (od strony szyby), skutecznie odbija promienie słoneczne, zmniejszając efekt nagrzewania się tkaniny, a co za tym idzie – obniżając temperaturę w pomieszczeniu.

W zależności od systemu, mamy do wyboru różne warianty sterowania roletami:

 • Za pomocą łańcuszka (w kolorze dopasowanym do systemu)
 • Elektrycznie
  • 230V – podłączone do zasilania
  • 24V; 12V – z akumulatorem
 • Ręcznie (rolety z systemem sprężynowym)